T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
İstiklal Marşını En güzel Okuma Yarışması

 
Elmadağ’da, İstiklal Marşını En güzel Ezbere Okuma Yarışması Düzenlendi.
Elmadağ Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği yarışma, Elmada Halk Eğitim konferans salonunda gerçekleştirildi. Yarışmaya, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Bütün, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Katılımcıları Duygulandıran Yarışma”
İlçe geneli tüm okulları kapsayan İstiklal Marşını en güzel okuma yarışmasın da duygulu anlarda yaşandı.   Yarışma devam ederken Elmadağ Belediyesi Türk Halk Müziği Gençlik korosu öğrencilerinin günün anlamına uygun olarak hazırladıkları mini şiir dinletisi herkesin beğenisini kazandı.
Dereceye girenler belli oldu.
Yarışma da dereceye giren öğrenciler ise şöyle sıralandı. İlkokullar arası birinciliği Sude SÜZGÜN (Atatürk ilkokulu), Ortaokullarda 1.Zeynep TEKİNER(Atatürk Ortaokulu), Liseler arası yarışmanın Birincisi de Ülkü Melike YILMAZ(Anadolu Sağlık Meslek Lisesi) oldu. Yarışmada dereceye giren öğrencilerin Elmadağ Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödüllendirilecekleri bildirildi. Ödül töreninin 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle Elmadağ Belediyesi Kent Tiyatrosunun hazırlamış olduğu ‘Çanakkale Diye Diye’adlı tiyatro oyunun ardından düzenlenen tören ile gerçekleşeceği bildirildi.
Önemli olan İstiklal Marşımızı anlayarak okumaktır.
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “İstiklal Marşımız sıradan bir şiir değildir, İstiklal Marşımızı anlayarak okumak çok daha verimli çok daha anlamı olacaktır.Mehmet Akif Ersoy, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılacağına olan inancını, Türk askerinin yürekliliğine ve özverisine güvenini, Türk ulusunun bağımsızlığa, yurduna ve dinine bağlılığını dile getirdiği İstiklâl Marşımızı ezbere ve en güzel okuyacak öğrencilerimizi hep beraber alkışlayalım” dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr