T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ İstiklal Marşı’nın 92. Yıldönümünü Kutladı

 
Elmadağ İstiklal Marşı’nın 92. Yıldönümünü kutladı.
İstiklâl Marşı'nın kabulünün 92. yıldönümü Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda kutlandı.
Elmadağ Gazi Şahin Anadolu Lisesi tarafından yapılan programa; Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Bütün, İlçe Daire Amirleri, Öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Bütün; “ Hep birlikte, tek ağızdan haykırarak okuduğumuz Ulusal marşımız birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektedir” dedi.
İstiklal Marşının 92. Yıl dönümü etkinliği, Gazi Şahin Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından okunan İstiklal Marşı ile devam etti. Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve İstiklal Marşını yazdığı mekân slâyt şeklinde katılımcılara izlettirildi.
Dereceye giren öğrenciler hediyelerini Başkanın elinden aldılar.
Geçtiğimiz hafta Elmadağ Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen, İstiklâl Marşı'nın kabul yıl dönümü etkinlikleri kapsamında İstiklal Marşı'nı ezbere okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin tarafından ödüllendirildi. Başkan Gazi Şahin öğrencileri tek tek tebrik ederek hediyelerini verdi.
Başkan Şahin; “İstiklal Marşı; Milli duygularımızı, vatan ve millet sevgimizi anlatan, yaşattıran en güzel şiirdir.”
Başkan Gazi Şahin ise “Milli mücadelenin, vatan sevgisinin, vatan aşkının en güzel anlatılığı, Ulusal ve Milli marşımızın kabulünün 92. Yıl dönümünde, birlik ve beraberlik içerisinde burada toplanıp, Milli Marşımızın kabulünü kutlamak çok anlamlı ve de çok gururlu bir duygu” dedi. İstiklal Marşının önemini, ne kadar zor zamanlarda yazıldığını ve anlamını hepimiz çok iyi biliyoruz. Onun için İstiklal Marşımız bizlerin içindeki, Milli duygularımızı, vatan sevgimizi ve millet sevgimizi anlatan, yaşattıran en güzel şiirdir” diyerek “Türk Milleti olarak her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor” dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr