T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Sahipli kedi ve köpeklere aşı kampanyası

 
Elmadağ Belediyesi sınırlarında bulunan sahipli kedi ve köpekleri kayıt altına almak ve aşılarını yapmak amacıyla kuduz aşısı kampanyası yapıldı.
“Birlikte yaşadığımız hayvanların sağlık durumunu kontrol etmeliyiz.”
Sağlık İşleri Müdürü Nazım HAYKIR; hayvanlardan insanlara geçen zoonoz hastalıkların en tehlikelilerinden biri olan Kuduz Hastalığı ile mücadele için kedi ve köpek besleyen hayvan sahiplerinin senede bir kez hayvanlarına kuduz aşısı yaptırmalarının mecburi olduğunu belirtti.
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi ŞAHİN;  İlçemizde bulanan sahipli ve sahipsiz hayvanlarla ilgili olarak Belediyemiz 5199 Sayılı yasa gereği çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir. Sahipsiz güçten düşmüş sokak hayvanlarını kısırlaştırma merkezimizde tedavi ve bakımlarını, aşılarını yaparak bu çalışmalarımız sonucunda insan ve hayvan sağlığı tehdit eden birçok hastalığı önlemekteyiz.”  dedi.
Aşı yaptıralım, hastalıklardan koruyalım.

Başkan Gazi Şahin; İlçe genelinde sahipli kedi ve köpeklere aşı kampanyası kapsamında İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden temin ettikleri kuduz aşılarını Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından ücretsiz olarak sahipli kedi ve köpeklere uyguladıklarını, hayvan sahiplerini hastalıklar yönünden bilgilendirdiklerini ve Müdürlüğü bağlı olarak hizmet veren barınakta da İlçe içerisinde yaşayan sahipsiz sokak hayvanlarının tüm bakım ve tedavilerini yapmaya devem ettiklerini söyledi.
 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr