T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
“Çanakkale Diye Diye” Adlı Tiyatro Oyunu Sergilendi

 

Çanakkale Ruhu  “Çanakkale Diye Diye” adlı tiyatro oyunu ile canlandı.

Elmadağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kent Tiyatrosu ekiplerince 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma programı kapsamında hazırlanan  “Çanakkale Diye Diye” adlı tiyatro oyunu Belediye Kent Tiyatrosu, Kent orkestrası ve Türk Halk Müziği korosu kursiyerlerinden oluşan 40 kişilik dev bir kadro ile sahnelenip, beğeniyle ve coşkuyla izlendi.

Tiyatroya katılım çok yüksekti.

Elmadağ Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilen programa İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu, İlçe Daire Amirleri, Elmadağ Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı - dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Elmadağlı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tiyatro gösterisinde duygulu anlar da yaşandı. Özellikle şehit ailelerinin gözyaşlarını tutamamaları yürekleri dağladı.

“Çanakkale Diye Diye” adlı destansı bir oyun sergileyen oyuncular ayakta alkışlandılar.

Dev kadro Çanakkale Zaferini, savaş ile gelen büyük zafer coşkusunu çok iyi bir performans ile izleyicilere aktardılar. Belediye Türk Halk Müziği Korosunun canlı performansı da izleyenler tarafından tam not alırken, Kent Orkestrası da geceye ayrı bir renk kattı.

Başkandan “teşekkür” almayı hak ettiler.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Çanakkale Zaferi’nin, özellikle genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize bir borcumuz olduğu gibi, geleceğimizin de teminatıdır. Aziz şehitlerimizin bizlere emanet ettikleri bu kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır. O müthiş zaferimizi çok güzel canlandıran tüm ekibimizi tebrik ve teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Şahin Katılımın çok büyük olmasının çok sevindirici olduğunu fakat bu salonun artık yetersiz kaldığını, Ankara Büyükşehir Belediyemiz tarafından çalışmalarına başlanan Kültür ve Sanat Merkezimizin tamamlanması ile bu tür çalışmaların 500 kişi kapasiteli gösteri salonunda yapılacağını belirtti.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr