T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Muhtarlara Bilgisayar Hediye Edildi

 

Elmadağ’ın Kalkınmasına Yönelik İşbirliğine ve Birlikte Hareket Etmeye Büyük Önem Veren Gazi Şahin Muhtarlarla Bir Araya Geldi.

Belediye Binası düğün salonunda yapılan toplantıya Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, daire amirleri ve ilçede görev yapan muhtarların tamamı katıldı.

Toplantıda bugüne kadar yapılan çalışmaları, hizmetleri ve ileriye yönelik projelerini anlatan Gazi Şahin, muhtarlık görevinin önemine değindi. Başkan Gazi Şahin muhtarların devamlı halkla iç içe oldukları için halkın sorunlarına karşı ilk muhatap olunan yerin muhtarlıklar olduğunu belirterek sözlerine söyle devam etti. “ Halkla birebir görüşen, halkın sorunlarını birinci ağızdan takip eden geniş bir yelpaze bütünü olan muhtarlarımızın önemini çok iyi biliyoruz. Halkımızın sorunlarına ve taleplerine karşı daha gerçekçi ve daha bilinçli olabilmemiz için tüm muhtarlarla aralıklı olarak bu tür toplantıları yapacağız. Halkın içine inmek için, halkın sorunlarını ve taleplerini değerlendirmek için geniş bir yelpazeye ihtiyaç duyulmaktadır. Muhtarlarımız bu ihtiyaçlarımızı gidereceklerdir.” Dedi.

Yerel idarelerde muhtarların önemini yineleyen Başkan Gazi Şahin, toplantıda davetli bulunan konuklarına sinevizyon destekli yapılan çalışmaları, biten işleri ve ileriye yönelik projelerini anlattı.

Daha sonra muhtarların problemlerini ve isteklerini dinleyen Gazi Şahin muhtarların sorularını yanıtlayarak muhtarlarla birebir istişare fırsatı buldu.

 Gazi Şahin“Yaz Sezonu Elmadağ İçin Çalışma Sezonudur.”

Toplantıda Elmadağ ilçesinde yaz sezonuyla birlikte başlayacak çalışmaları da anlatan Başkan Gazi Şahin, Elmadağ’ın alt yapı çalışmalarına çok yakında başlanacağını aktardı. Asfalt yama çalışmalarına devam edileceğini ve öncelikli olarak  hiç asfaltlanmamış yolların asfaltlama çalışmalarına başlanacağını toplamda 3000(3 bin ton) asfalt atılacağını, koşu yolu çalışmalarının devam ettiğini park ve yeni  koşu yolu çalışmalarına başlanacağını, eğitime ara verilmesiyle boya  ihtiyacı olan okulların boyanacağını yüksek öğrenime yönelik girişimlerin hız kazanacağını ifade etti.

Başkan Gazi Şahin ilk olarak sanayicilerle yapılan toplantının meyvelerini verdiğini sanayi bölgesi için 12 adet fabrika kurma girişiminin olduğunu aktararak birlikte hareket etmenin birlikte olmanın gücüne vurguda bulundu.

Muhtarlara Daha Sistemli Çalışabilmeleri İçin Bilgisayar Hediye Edildi.

Muhtarlara yönelik olarak organize edilen istişare toplantısının ardından T.C Ziraat Bankası’nın hibe ettiği 30 adet bilgisayar muhtarlara hediye edildi. Muhtarlara hediye edilen bilgisayarlarla muhtarların daha sistemli çalışmasının hedeflendiğini de belirten Gazi Şahin toplantıya katılan davetlilere teşekkürlerini iletti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr