T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
“Zeynep’in Yaşı Küçük ama Gönlü Büyük”

 

Elmadağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kent Tiyatrosu ekiplerince 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma programı kapsamında hazırlanan  “Çanakkale Diye Diye” adlı tiyatro oyunu sonunda ödül töreni düzenlendi.

İstiklâl Marşı'nın kabulünün 92. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri çerçevesin de, Elmadağ Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen İstiklal Marşını ezbere en güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler Başkan Gazi Şahin tarafından altın ile ödüllendirildi.

Ödül törenin de ise duygulu anlar yaşandı

Orta Okullar arası İstiklal Marşını Ezbere en güzel okuma yarışmasında birinci olan Zeynep Tekiner adlı öğrenci, aldığı altın’ı Elmadağ Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine hediye etti. Elmadağ Şehitler Derneği Başkanı Ahmet Gündem; “Yaşı küçük ama gönlü kocaman olan Zeynep kızımıza hediyesinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Minik Zeynep e Başkandan teşekkür.
Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Milletimizin içindeki istiklal ateşini alevlendiren, mücadele azmini güçlendiren, milletimizi tek yürek, tek yumruk haline getiren manevî gücümüz olan istiklal marşımızı aynen bu duyguları bizlere hissettirerek okuyan Zeynep Tekiner kızımızı yürekten tebrik ediyor, anlamlı hediyesinden ve duyarlılığından dolayı da teşekkür ediyorum.”dedi.

 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr