T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Yetiştirme Kursu'na Yoğun İlgi

 
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin İlçe Halk Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti ve Halk Eğitim Müdürü Mehmet Güven’den aktif olan kurslar hakkında bilgiler aldı.
Elmadağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve İlçe Halk Eğitim Müdürü işbirliği ile açılan ”Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Yetiştirme Kursu” nun amacını; yaşlıların ve hastaların özelliklerini tanıyıp, günlük bakımını yapabilen, hastaya yatak içi ve dışı egzersizler yaptırarak rahatlatabilen, hastanın ilaç kullanmasına yardımcı olabilen, ilk yardım uygulayabilen, özel hastalıklarda hastaya özel bakım yapabilen personel yetiştirmek olduğu belirtildi.

Başkan Şahin ;” Yaşlılarımız, tecrübeleri ve zaman içerisindeki tanıklık ettikleri değerler ile genç kuşaklara ışık tutan hazinelerimizdir. Yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi, gereken değeri ve özeni göstermek hepimizin görevidir. Yaşlılarımızla ilgili vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi, eğitilmesinin yanında İlçemizde yapımı tamamlanmak üzere olan huzurevimizde bizleri mutlu ediyor.
Huzurevi inşaatı hızla devam ediyor.
Başkan Şahin; “Sosyal anlamda son derece önemli projelerden olan, Tatlıca mahallesi çamlık alanı içerisinde bulunan huzurevi inşaatının 5.139 metrekarelik alanda 5 katlı ,8.214 metre kare inşaat alanına sahip ,78 odalı ,96 kişilik huzur evi inşaatının tamamlanma aşamasına geldiğini ve Ankara çevresindeki en çok kapasiteli huzurevi özelliğini taşımakta olduğunu da belirtmek isterim.”dedi. Devletimizin destekleri ile İlçemizde bu sosyal ihtiyacı karşılayacak olmanın gururunu yaşıyoruz .”dedi
Halkımız için yararlı olacak her türlü projeye destek oluruz.
İlçe halkının kurslara olan ilgisinden memnun olduğunu belirten Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Sizler için yapılan çalışmalara destek veriyor olmanız bizlerin ne kadar doğru bir iş yaptığımızı göstermektedir. Hepinize kurslara gösterdiğiniz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.  İlçe halkımız için yapılan, değerli hemşehrilerimin yararına olan ve olabilecek her türlü çalışmaya destek veriyoruz” dedi.
.
.
 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr