T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Öğretmenlere “Engelsiz Bir Dünya” Eğitimi

 

Engelli Öğrencilerin Sorunlarını Daha İyi Anlayıp, Toplumla Daha İyi Kaynaşmalarına Yönelik Olan ve İlköğretim Öğretmenleri İçin Düzenlenen 30 Saatlik Kurs Tamamlandı. Kursiyerlere, Kurs Bitirme Sertifikalarını Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş Verdi.

Elmadağ Halk Eğitim Merkezi’nde Düzenlenen Sertifika Töreninde, Sertifikalarını alan öğretmenlere Başkan Gazi Şahin bir konuşma yaptı. Konuşmasında Engelli vatandaşların, engellerinin kaldırılması hususunda en önemli görevin öğretmenlere düştüğünü aktaran Gazi Şahin eğitimin önemini hatırlatarak sözlerine devam etti.”Eğitimle, bilinçli eğitimle her türlü sorunun üstesinden gelinebilir. Engelli öğrencilerimizin yararı için siz değerli öğretmen arkadaşlarımıza verilen seminerin büyük faydalar getireceğine inanıyorum. Eğitimci insanların değerini biliyor bu seminerin çok faydalı olacağını düşünüyorum.” Dedi.

Sertifika törenine katılan Elmadağ Kaymakamlığı’nda görevli olan bedensel engelli Havva Tiryaki bu tür eğitimlerin topluma yayılmasını temenni ettiğini söyleyerek şöyle konuştu. “ Bizi engellemeyin, bizim için kaldırımlar yapın bizim de faydalanabileceğimiz projeler geliştirin bizi unutup, bize engel olmayın.“ ifadesinde bulundu.

Kursiyer öğretmenlere kurs veren Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim İl Formatörü Uzman Cumali Can; Otizm, down sendromu, red sendromu özgül öğrenme güçlüğü ve engellilerin toplumla kaynaştırılmasına yönelik olan bu kursun tamamlanmasıyla birlikte büyük faydalar beklentisi içerisinde olduklarını söyledi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr