T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da 23 Nisan Futbol Turnuvası Start Aldı

 
Elmadağ Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ile Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlkokullar arası 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Futbol Turnuvası başlatıldı.
İlk santra Başkan Şahin’den.
Turnuvaya katılan 14 İlkokul takımı, 3 gruptan oluşan grup maçlarının ardından final için ter dökecekler. Turnuvanın açılış maçında sporculara başarı dilemek için gelen Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, turnuvanın ilk maçında santra atışını da yaparak turnuva start aldı.
Eğitimde de, sporda da istekli olun başarı gelir.
Santra vuruşu öncesi her iki takıma başarı dileyen Başkan Gazi Şahin iki takım oyuncularına da taktik verdi. Bu tür turnuvaların bir tane şampiyonu olmaz, turnuvaya katılan ve mücadele eden herkes bizim gönlümüzde şampiyondur, diyen Başkan Şahin; “ Spora ve eğitime olan desteğimiz her zaman devam edecektir. Yeter ki sizler hem eğitim de hem de sporda istekli olun, başarılı olun bizler her zaman sizlerin yanındayız” dedi. Elmadağ da turnuvaları geleneksel hale getirdiklerini de belirten Başkan Gazi Şahin; “ İlçemizin büyük bir eksikliği olan Kültür ve Sosyal faaliyetlere de ağırlık verdik.  Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Futbol Turnuvası, Bahar Futbol Turnuvası, , İlçe Kurumlar arası Futbol Turnuvası ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Futbol Turnuvaları düzenleyerek, birlik ve beraberlik ortamının pekişmesini sağladık” dedi.
Kupa ve Madalya Töreni 23 Nisan’da
Elmadağ Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünden yapılan açıklamaya göre; Turnuva 22 Nisan 2013 de yapılacak olan final karşılaşması ile sonra ereceği, kupa ve madalya töreninin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında yapılacağı bildirildi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr