T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Şan, Şeref Dolu Nice 168. Yıllara‏

 
Türk Polis Teşkilatının 168. Kuruluş yıldönümü Ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Elmadağ’da düzenlenen etkinlikler ile kutlandı.
İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıt’ına çelenk konulması ile başlayan etkinliklere; Elmadağ Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Çetin, İlçe Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Tüm değerlerimizi gelecek nesillere şerefli bir şekilde taşıyan polislerimize teşekkür.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Doğan Özer tarafından yapıldı. Müdür Yardımcısı Özer; “Görevimiz, Devletin kanun ve nizamını temin etmek, bireylerin toplumda dirlik ve düzeni sağlayarak hak ve özgürlüklerini kullanabilmelerini sağlamaktır. Emniyet teşkilatı 168. Yıldır bu görevleri ve sorumlulukları yerine getirebilmek için üstün bir çaba göstererek, tüm değerlerimizi gelecek nesillere şerefli bir şekilde taşımaktadır. Türk Emniyet Teşkilatının 168. Yıl dönümünü kutlar, görevi uğruna canlarını feda eden aziz Şehitlerimize Allah’dan rahmet, gazilerimize de acil şifalar dilerim” dedi.
Başkan Gazi Şahin; “Vatanını, Milletini  Canları Pahasına Koruyan Emniyet Güçlerimize Teşekkür Ediyorum”
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Emniyet hizmeti, toplum hayatındaki zorlukların aşılması açısından büyük önem arz eden bir kamu hizmetidir. Polislik görevi, sıradan bir görev değildir. Her an tehlikelerle ile karşı karşıya kalınan bir görevdir. Bu kutsal görevi tüm zorluklara karşı gece gündüz demeden yerine getirip, vatanını, milletini  canları pahasına koruyan polislerimize Ülkemiz adına teşekkür ediyor, vatanları uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize tekrardan rahmet diliyor, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.
Emniyet Personeli Tarafından Hazırlanan Ebru Sanatı Büyük İlgi Gördü.
Yapılan konuşmaların ardından kutlama etkinlikleri kapsamında İlçe Halk Eğitim Konferans salonunda, İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli personel ve aileleri tarafından hazırlanan, ebru sanatı sergisi de katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. 
 
İlçe Emniyet Müdürü Tebrikleri Makamında Kabul Etti.
Protokol üyeleri İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek, Emniyet Müdürünü ve Personelini tebrik ettiler.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr