T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Madde Bağımlısı Gençlere Sahip Çıktı

 

Elmadağ’da Madde Bağımlısı Olan Çocuklara ve Gençlere Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ve İlçe Emniyet Müdürü Fuat Kiy Sahip Çıktı.


Madde bağımlısı gençlerle makamında sohbet eden Başkan Gazi Şahin, gençlerin problemlerini dinleyerek gençlerin sorunlarına karşı çözüm aşamasında neler yapılması gerektiği hakkında ilçe kaymakamı Ejder Sarıçiçek ve İlçe Emniyet Müdürü Fuat Kiy’le görüş alışverişi içerisinde bulundu.

Başkan Gazi Şahin madde bağımlısı gençlerin topluma kazandırılması için ilgili birimlerle görüşmelere başlanacağını; psikolojik desteğin sağlanacağını şayet ihtiyaç duyulursa tedavi işlemleri için gerekli işlemlerin başlatılacağını, eğitimine devam etmek isteyen gençlere destek sağlanacağını belirtti.

Gazi Şahin madde bağımlısı gençlerin sorunlarına yönelik olarak daha doğru ve bilimsel tespitlerde bulunmak maksadıyla uzman bir psikologu madde bağımlısı gençlerle görüştürdü. Uzman psikologun değerlendirmeleri sonucunda madde bağımlısı çocuklara ve gençlere işin uzmanları tarafından belirlenen program çerçevesinde sahip çıkılacağını toplumla bütünleştirme amacıyla özel ilgi gösterileceğini söyledi.

Başkan Şahin, bu durumdaki gençlerin toplumdan soyutlanması gibi bir hataya düşülmemesi gerektiğini, toplumdan soyutlanan bireylerin toplum için sorun oluşturabileceğini kaydederek şöyle konuştu.”İnsanımızı sahip çıkmak zorundayız. İnsanımıza sahip çıkmak biz idarecilerin ve toplumumuzun önemli görevlerinden biridir. Hiçbir şekilde bu gençlerimizi toplum dışı olarak görmemeliyiz. Onlara elimizden geldiğince sahip çıkmalıyız.” Diye ifade de bulundu.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr