T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Suriyeli Kardeşlerimize Elmadağ’dan Yardım Eli

 
Elmadağ İlçe Müftülüğü, Kutlu doğum haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde Suriyeli vatandaşlar için kermes düzenledi.
Elmadağ Merkez, Hasanoğlan ve Yeşildere mahallelerinde kuran kursları kursiyerleri tarafından hazırlanan kermeslere İlçe Protokolünden ve İlçe halkından yoğun ilgi vardı. Kermeslerin açılışlarını yapan İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin ve İlçe Müftüsü Faruk Turhan kermeslerin bereketli olmasını temenni ettiler.
Kermesler Suriyeli Kardeşlerimizin Yaralarını Saracak.
İlçe Müftüsü Faruk Turhan; “Bu kermeslerden kazanılacak paralar, Suriyeli kardeşlerimizin yaralarını sarmaları için kullanılacak. Böylesine güzel bir haftada insanların birbirlerine daha çok sarılmaları ve yardımlaşmaları gerekir. Bu vesile ile kermeslerimizi ziyaret eden İlçe Protokol üyelerimize ve İlçe halkımıza teşekkür ediyor, Tüm İslam Âleminin Kutlu Doğum haftasını kutluyorum” dedi.
Başkan Gazi Şahin; “Birlik ve Beraberliğin Tam Zamanı Olduğu Bir Dönemdeyiz”
Açılışını yaptığı kermesi gezerek alışveriş yapan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, kursiyerlere çok güzel bir işe vesile olduklarını belirterek; “ Birlik ve beraberliğin tam zamanı olduğu bir dönemde, Türk halkı olarak elimizden gelen bütün imkânları hep beraber değerlendirmeliyiz. Sizleri örnek teşkil eden bu davranışınızdan dolayı tebrik ediyor, İlçe Müftülüğümüze de bu güzel hafta çerçevesinde yaptıkları etkinliklerden dolayı teşekkür ve tebrik ediyor, tüm İslam Aleminin Kutlu Doğum haftasını kutluyorum.” dedi.
 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr