T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağlı Hanımlar Önce Sağlık Diyor ve Spor Yapıyor

 
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Belediye tarafından ücretsiz olarak açılan step, aerobik, plates ve badminton kurslarına katılan hanımlar ile öğlen yemeğinde bir araya geldi.
100 bayan önce sağlık diyor ve düzenli olarak spor yapıyor.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in talimatları doğrultusunda 2 yıl önce başlatılan ve 100 bayanın aktif olarak katıldığı sabah sporları, ilçedeki bayanların gözdesi oldu. Haftada 3 gün düzenli olarak spor yapan 100 bayanla Belediye Kültür evinde öğle yemeğinde bir araya gelen Başkan Şahin, "Sporun yaşı olmaz. Zinde kalmak ve sağlıklı olmak için hocalarımız nezaretinde spor yapmaya devam edin. Aralıksız devam eden bayanlarımızı kutluyor ve spordan uzak olan bayanlara örnek olmalarını diliyorum" dedi.

Spor yaşam tarzımız haline gelmeli.
Başkan Şahin; “Amaç daha iyi yaşamak olduğuna göre, sağlıklı bir yaşam için gerekli olan kurallara titizlikle uymalıyız. Yaşlanma ile birlikte vücudumuzda oluşan değişiklikler ve fiziksel güç kayıpları, ileriki yaşlarda yapılacak bedensel faaliyetlerde kendine özgü bazı kurallara uyulmasını zorunlu kılmaktadır. O nedenle hastalandığımızda, yaşlandığımızda değil şimdiden, bugünden spora başlamalı ve aralıksız olarak devam ederek sporun yaşam tarzımız haline gelmesini sağlamalıyız.”dedi.
İlçede yapılan çalışmalar hakkında sorular soran hanımlara Başkan Şahin, Projeler üzerinden detaylı bilgiler verdi.
Başkan Gazi Şahin, çalışmaları devam etmekte olan İş Merkezi ve Kent Meydanı projelerini anlatarak, proje hakkında detaylı bilgiler verdi. Bu projelerin tamamlanması ile Elmadağ halkımızın hak ettiği dinlenme, eğlence, hamam, çay bahçeleri, spor merkezleri, gibi birçok sorunu gidermiş olacağız, sizler için ürettiğimiz projelerimizi en kısa zamanda sizlerin hizmetlerine sunabilmek için yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam etmekteyiz” dedi.

 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr