T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Bahar Temizliği Seferberliği başladı.

 
Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığına bağlı ekipler ile yapılan görüşmeler sonucu; Elmadağ’da görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için, kamuya ait binalar başta olmak üzere İlçe genelindeki duvarlara yapıştırılan afiş ve ilanlar basınçlı suyla sökülüyor ve duvar yazılarını özel bir yöntem olan “Yazı Silme Aracı” ile temizliyor.
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in talimatları ile İlçe genelindeki toplumu rahatsız eden, çevre kirliliği oluşturan duvarlardaki yazılar ve afişlerden arındırma işlemi ile temizlenirken, halkın hafta sonlarını aileleriyle birlikte geçirdiği piknik alanları, çocukların boş zamanlarını eğlenerek geçirdiği parklar ise program dahilinde temizleniyor.
İlçe halkını fidan dikmeye davet etti.
Özellikle duvarlara yazılan yazıların kent estetiğini olumsuz yönde etkilediği, belirten Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ İlçemizde başlatılan Bahar temizliği çalışmaları kapsamında, kış mevsiminin ardından mahalle, cadde ve sokakların temizliklerine daha çok ağırlık vereceğiz” dedi. Park ve mesire alanlarının bakımı tadilatı ve onarımı hakkında da bilgiler veren Başkan Şahin; “Mevcut park ve mesire alanlarımızın bakım ve tadilatlarına en kısa zaman içerisinde başlanacak olup, park ve mesire alanı ihtiyacı duyulan bölgelerin tespiti sonucunda da gerekli çalışmalarımız başlayacaktır” dedi. Son olarak daha yeşil bir Elmadağ için tüm İlçe halkını fidan dikim mevsimi geçmeden fidan dikmeye davet etti.
 
 
 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr