T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ'da Kutlu Doğum Etkinliklerine Yoğun İlgi

 
Elmadağ İlçe Müftülüğü ile Elmadağ Kültür Sanat ve Eğitim Derneği (EKSED) Kutlu Doğum Haftası Kutlama etkinlikleri kapsamında, Elmadağ Şehit Aileleri Sosyal ve Yardımlaşma Derneği yararına, Sema gösterileri ile tasavvuf müziği konseri verdiler.
Elmadağ İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Kapalı Spor salonunda düzenlenen programa; İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Elmadağ Şehit Aileleri Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Gündem, Şehit Aileleri, EKSED üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Peygamber sevgisi duygu dolu anlar yaşattı.

Şehitler için Kuran-ı Kerim Okunması ile başlanan Program, EKSED üyeleri tarafından kasidelerin yer aldığı hicaz ve uşşak makamlarındaki eserlerin seslendirilmesi ile devam etti. Semazen gösterileri büyük beğeni toplarken, vatandaşlar duygusal anlar yaşadı. Peygamber sevgisinin anlatıldığı bölümlerde ise çoğu katılımcı gözyaşlarına hâkim olamadı.

Şehit Ailelerinden Başkan Şahin’e Teşekkür Plaketi.

Konserden sonra, Elmadağ Şehit Aileleri Sosyal ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Gündem bir konuşma yaparak, derneğe olan desteklerinden dolayı İlçe Kaymakamı Resul Kır ve Belediye Başkanı Gazi Şahin’e teşekkür plaketi takdim etti. Konuşmasında; “Böylesine güzel bir haftada biz Şehit ailelerinin de unutulmaması onura edici. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, İslam âleminin kutlu doğum haftasını kutluyorum” dedi.
Başkan Şahin ; “Şehitlerimizin emaneti olan siz değerli Şehit ailelerimizin her zaman yanınızdayız”
Teşekkür Plaketini alan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, böylesine onurlu ve değerli bir dernekten teşekkür plaketi almak bizleri her zaman onura eder diyerek; “ Şehitlerimizin emaneti olan siz değerli Şehit ailelerimizin her zaman yanınızda olduğumuzu tekrar belirtmek istiyorum” dedi. Ayrıca semazenlere ve EKSED grubuna tasavvuf müziği konserlerinden dolayı teşekkür ve tebrik etti. Başkan Şahin,  “Tüm İslam Âleminin Kutlu doğum haftasını yürekten  kutluyorum” dedi.
 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr