T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da 23 Nisan Coşkusu

 
Ülkenin dört bir yanında kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Elmadağ’ da da coşkuyla kutlandı.
Öğrencilerin Heyecanı Görülmeye Değerdi.
Elmadağ Belediyesi Halı Sahasında, Namık Kemal Ortaokulu ve Atatürk İlkokulu tarafından yapılan kutlama programı renkli görüntülere sahne olurken, öğrenciler hazırladıkları gösterileri katılımcılara sergilemenin heyecanını yaşadılar.
Gösteriler Ayakta Alkışlandı.
Kutlama programına katılan, Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Bütün, İlçe Daire Amirleri, Siyasi Parti İlçe Temsilcileri, Öğretmenler ve çok sayıda vatandaş, öğrencilerin kutlama programındaki gösterilerini ayakta alkışladılar.
Protokol Üyeleri ile veliler de Çocuk Bayramında, Çocuklara Eşlik Etiler.
Yaklaşık bir aydan beri bugüne özel çalışan öğrenciler katılımcılara güzel bir gösteri sunarlarken, veliler de sandalye kapma yarışmasında eğlendiler. Protokol üyelerinin ve öğretmenlerin yarıştığı halat çekme yarışması ise eğlenceli anların yaşanmasına sebep oldu. Dolu dolu geçen kutlama programında günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu, gösteriler sergilendi. 23 Nisan konulu şiir,kompozisyon ve resim yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ise ödüllerini protokol üyelerinden aldılar.
Geleneksel Turnuvanın Kupa ve Madalyaları Verildi.
Elmadağ Belediyesi Gençlik ve Spor kulübü tarafından geleneksel olarak düzenlenen 23 Nisan Futbol turnuvasında dereceye giren öğrencilerde kupa ve madalyalarını aldılar. Turnuvada birinciliği Gümüşpala Ortaokulu kazanırken, ikinciliği Cumhuriyet İlkokulu üçüncülüğü ise Namık Kemal Ortaokulu öğrencileri kazandı.
Başkan Şahin; “Onların mutlu olduklarını görmek bizlere ayrı bir huzur verirken, gözlerindeki ışık ise ayrı bir güven vermektedir”
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz ile böyle anlamlı bir günde beraber olmak çok güzel bir duydu. Onların mutlu olduklarını görmek bizlere ayrı bir huzur verirken, gözlerindeki ışık ise ayrı bir güven vermektedir. Bu vesile ile tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi. Gösterilerinden dolayı öğrencileri ve öğretmenleri kutlayan Başkan Gazi Şahin; “ Bu güzel gösterilerinizden dolayı hepinizi kutluyor tebrik ediyorum” dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr