T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Kutlu Doğum Etkinlikleri Dolu Dolu Yaşandı.

 
Elmadağ Belediyesi ile İlçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlediği programla, Kutlu Doğum haftası kutlandı.
Elmadağ Kurtuluş kapalı spor salonunda gerçekleştirilen programa İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Müftüsü Faruk Turhan, Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanı Ramazan Dağlı,Belediye Meclis Üyeleri,Siyasi Parti Temsilcileri, Daire Amirleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
“Kardeşliği, Dostluğu Bizlere Peygamber Efendimiz Öğretti”
İlçe imamlarından oluşan grup tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Elmadağ İlçe Müftüsü Faruk Turhan’ın konuşması ile devam etti. İlçe Müftüsü Turhan “ Kutlu Doğum Haftası boyunca ilçemizde çeşitli faaliyetler yaparak, bu haftanın önemini ve değerini anlatmaya çalıştık” dedi. Bugün Kur-an günüdür, bugün dostluğun, kardeşliğinin günüdür. Kardeşliği, dostluğu bizlere Peygamber Efendimiz öğretti.” dedi. Son olarak programın düzenlenmesinde yardımlarını esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Gazi Şahin’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.
“Allah’a Hamd, Resulüne Salât ve Selam Olsun”
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Allah’a hamd, Resulüne salât ve selam olsun” diyerek başladığı konuşmasına; “Alemlere rahmet” olan Sevgili Peygamberimizin sevgisinin, merhametinin ve O’nun yaşantısının hayatımıza yansımasının birlik ve beraberliğimize, onurlu yaşamamıza elbette vesile olacağı inancındayım.”dedi. Başkan Şahin; “Onur insanın var olmasıyla eş anlamlıdır. Hatta onur, insani değerlerin bütünüdür diyerek Tüm İslam âleminin Kutlu Doğum haftasını da kutladı.
“ Hz. Muhammed’in Hayatı” adlı konferans katılımcılara duygu dolu anlar Yaşattı.
Diyanet işleri Başkanlığı tarafından hazırlanan “Hz. Peygamber ve insan onuru” adlı slayt gösterisinin ardından, Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanı Ramazan Dağlı tarafından verilen “ Hz. Muhammed’in Hayatı” adlı konferans da katılımcılar gözyaşlarını tutamadılar.
Elmadağ İlçe Müftülüğü tarafından hazırlanan, gönüllü din adamlarının oluşturduğu Tasavvuf musikisi korosu ve semazen gösterisinin ardından, İlçe Müftülüğünce yapılan “Kutlu Doğum Haftası” konulu çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllerini protokol üyelerinden aldılar.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr