T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Hasanoğlan Atatürk Öğretmen Okulu Mezunları, Şenlikte Hasret Giderdiler

 
Hasanoğlan Atatürk Öğretmen Okulu Mezunları Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak kutlanan “Hasanoğlan Onurumuzdur Şenliği” bu yılda görkemli bir şekilde kutlandı.
Başkan Gazi Şahin eski arkadaşları ile Hasret Giderdi.
Atatürk Öğretmen Okulu amfi tiyatro alanında yapılan şenliğe, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin de katılarak, okuldaki eski arkadaşları ile hasret giderdi. Programın açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Nermin Yıldırım; “3 Yıl önce derneğimiz tarafından başlatılan şenliklerimiz her geçen yıl daha kalabalık oluyor. Yaklaşık 300 kişi ile başladığımız şenliklerimiz, şimdi 3 binlere ulaşmış durumda. Bu sebebden dolayı katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Hasanoğlan Köy Enstitüsünde bulunan sinema ve müzik salonun restorasyon çalışmalarının devam ettiğini belirten Dernek Başkanı Yıldırım; “Bu çalışmalarda çok büyük emeği geçen, bizlerin davetini kırmayarak aramızda bulunan Elmadağ Belediye Başkanımız Sayın Gazi Şahin’e ve bu tarihin yok olmaması için uğraşan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 “Hasanoğlan Öğretmen Lisesi bir tarihtir”
Başkan Gazi Şahin yaptığı konuşmasına ilk olarak; Okulda yapılan restorasyon hakkında bilgiler verdi. Hasanoğlan Öğretmen Lisesi bir tarihtir diyen Başkan Gazi Şahin; “Bu tarih hak ettiği değeri görecektir. Bu çalışmaların sonucunda, 73 yıllık tarihin hak ettiği değeri ve önemi göreceğine inanıyorum.” dedi. Bu çalışmaların yalnız yapılamayacağını da belirten Başkan Gazi Şahin; “ Bütün mezunları göreve davet ediyorum. Gelin hep birlikte bu tarihe sahip çıkalım” dedi.
Eski Dostlar Halaylar ile Doyasıya Eğlendi
Yapılan konuşmaların ardından eğlence kısmına geçildi. Davul zurna eşliğinde halay çeken grupların teklifini geri çevirmeyen Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, mezunlar ile halay çekti. TRT Genel Müdürlüğü Türk Halk Müziği Sanatçılarının konseri, Elmadağ Belediyesi Seğmen Ekibinin gösterisi, Hasanoğlan Mezunları Derneği Ellik Oyunu gösterisi, Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Dansları gösterileri ve Ozan-Der Halk Müziği korosu tarafından seslendirilen Aşık Veysel Türküleri ile eğlenceli bir şenlik yaşandı.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr