T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Kitap Okuma Etkinliği

 
Elmadağ Gazi Şahin Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, Dünya Kitap Okuma Günü etkinlikleri çerçevesinde kitap okuma etkinliği düzenledi. Okul öğrencileri eşit şekilde beş gruba ayrılarak, İlçe Kaymakamlığı, İlçe Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, T.C.Ziraat Bankası Elmadağ Şubesi ve Cumhuriyet ilkokulu hizmet binalarına giderek 30-40 kişilik gruplar halinde kitap okudular.
Etkinliğe Katılan Başkan Gazi Şahin, örnek davranışları için Öğrencileri tebrik etti.
Etkinlik çerçevesinde Belediye Hizmet binası girişinde ve koridorlarda kitap okuyarak kitap okumanın önemini dikkat çekmeyi hedeflediklerini belirten öğrencileri, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin tebrik etti.
Amaçlarının her kesime kitap okumanın önemini belirtmek olduğunu belirten Okul Müdürü Nesim Erkınay; “Kitap okuma alışkanlığının kazanılması ve her yaştaki insanımızı kitap okumaya teşvik etmekti. ” dedi.
“Kitaplar insanın en iyi dostudur”
İki bin’in üzerinde kitap okuduğunu ve her fırsatta bu sayıyı arttırmaya önem verdiğini belirten ve öğrencilerle birlikte kitap okuyan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Kitap okuyan, ona önem veren bir ailede yetişen çocuk kitabı sever. Okuma zevkinden yoksun olan insanlar ne yazık ki karanlık bir dünyada yaşıyor gibidir. Bu insanların fikirleri ve konuşmaları basit bir düzeyde kalır. İstediklerini etkili ve güzel bir şekilde anlatamazlar. Yüksek fikirleri anlamakta güçlük çekerler. Aydın kişilerin arasına girdikleri zaman varlıklarını duyuramazlar. Bu nedenle küçük yaşlardan itibaren çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırılmalıdır.
Kitaplar insanın en iyi dostudur.”dedi.
Başkan Gazi Şahin; “Bu güzel etkinliğinizden dolayı okul yönetimini ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, bizimde eğitime olan desteğimizin devam edeceğini belirtmek istiyorum.” dedi.
Öğrenciler de aldıkları olumlu tepkiden memnuniyetlerini belirterek, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’e teşekkür ettiler.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr