T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Gençler Askere Uğurlandı

 
Elmadağ’ın Yeşildere mahallesinde 16 genç törenle askere uğurlandı.
Elmadağ Belediyesi Yeşildere Ek Hizmet  binası önünde düzenlenen asker uğurlama törenine Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin'in yanı sıra ilçeye bağlı Yeşildere Mahallesi sakinleri katıldı.
Askerlik hayatın dönüm noktasıdır.
Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Gazi Şahin, “Cenabı Allah anne ve babalara hayatları boyunca bazı mürüvvetler verir. Onlardan en önemlilerinden bir tanesi de evlatlarının vatani vazifelerindeki gururlu görevlerini yerine getirmeleridir.”dedi. Askerlik, vatanımıza, bayrağımıza ve milletimize bağlılığımızın sembolüdür diyen Başkan Şahin; “Bir eğitim yuvası olarak görünen askerlik, insan hayatının bir dönüm noktası olarak kabul edilir. Her Türk gencinin gönlünde şerefli bir askerlik yapmak yatar. Bu görevi yerine getirmek her Türk gencinin en tabi hakkıdır. Asker kardeşlerimize vatani görevlerinde başarılar dilerim. Allah güle güle gitmek ve gelmek nasip etsin" dedi.
Başkan Şahin’e Muhtar Çelebiden Teşekkür
Fatih Mahalle Muhtarı Ersin Çelebi; “ Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz asker uğurlama törenimizi onurlandıran Sayın Başkanımız Gazi Şahin’ e katılımlarından ve askerlerimiz için yapmış olduğu dualar için teşekkür ediyoruz” dedi.
Türk bayrağına sarılı Kuran-ı kerim hediye edildi.
Asker duası okuyan Başkan Şahin, içinde Türk bayrağına sarılı Kuran-ı Kerimleri gençlere hediye etti.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr