T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Fedakârlık, Sevgi, Sabır, Güzellik = ANNE

 
Elmadağ Belediyesi tarafından Karacahasan Gümüşlü Yaylasında organize edilen Anneler günü ve Hıdrellez bahar şenlikleri buruk geçti.
Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Ak Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Doğan Çağatay, Belediye Meclis Üyeleri,İlçe Daire amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Anneler ve çok sayıda Vatandaşın katıldığı program, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.
Hayatını kaybeden vatandaşlar için Kuran-ı Kerim okutuldu.
Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yaşanan terör olaylarında hayatlarını kaybeden ve yaralanan vatandaşların acısı tüm annelerin yüreğini yaktı. Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in talimatları doğrultusunda programın eğlence ve konser kısımları iptal edilerek hayatları kaybedenler için İlçe müftülüğünde görevli imamlar tarafından Kuran-ı Kerim ve dualar okundu.
“Annelerimizin bu güzel ve anlamlı günlerini canı yürekten kutlarım”
Gün, birlik ve beraberlik günüdür diyerek, Hatay da yaşanan üzücü olaya vurgu yaparak başladığı konuşmasına, Tüm annelerin anneler gününü kutlayarak devam eden Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Hatay Reyhanlı ’da yaşanan üzücü olayda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan Rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar dilerim. Birlik ve beraberliğimizin, bütünlüğümüzün ne şartlarda olursa olsun bozulmayacağını bir kez daha belirtmek isterim” dedi. Elleri öpülesi annelerimizin bu güzel ve anlamlı günlerini canı yürekten kutlarım, diyerek konuşmasına devam eden Başkan Şahin; “ Bizleri yetiştiren, bizlere sevgiyi ve saygıyı öğreten annelerimizi, senede bir gün değil, senenin her gününde baş tacı etmeliyiz” dedi.
Yılın Annelerine Hediye
Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından İlçe genelinde yapılan araştırmalar sonucunda zor yaşam şartlarına rağmen, yılmadan çocukları için zorluklara katlanan 3 anne yılın annesi seçildi. Yılın annelerine özel hediyeler Belediye Başkanın eşi Ayşe Şahin tarafından verildi. Diğer annelerde unutulmadı. Başkan Gazi Şahin, anneler gününe özel hazırlanan hediyeleri annelere tek tek dağıtarak tüm annelerin anneler gününü kutladı.
Belediye Türk Halk Müziği Korosu tarafından okunan Şiirler ağlattı.
Elmadağ Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu kursiyerleri tarafından annelere yönelik şiir dinletisi katılımcılara duygulu anlar yaşattı. Programın son kısmında ise ata sporu olan güreş yarışmaları vardı. Çeşitli Güreş kulüplerinden katılan güreşçiler Başkan Gazi Şahin tarafından verilen büyük ödül için kıyasıya yarıştılar. 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr