T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Hemşire Adaylarından Hemşeriler Haftasında Meslek Anma

 
Hemşire Adaylarından Hemşeriler Haftasında Meslek Andı
Elmadağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Dünya Hemşireler Haftası” kutlama programı düzenledi.
Halk Eğitim Konferans salonunda gerçekleştirilen programa, İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Bütün, İlçe Daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Yardımlaşma ve fedakârlık ruhunu en çok yansıtan meslek guruplarından biridir Hemşirelik.
İstiklal marşı ve saygı duruşu ile başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşma Dr. Hulusi Alataş Elmadağ Devlet Hastanesi Kalite Yönetim direktörü Esra Orhan tarafından yapıldı. Yardımlaşma ve fedakârlık ruhunu en çok yansıtan meslek gurubunun hemşirelik olduğunu belirterek, hemşireler haftasını iyi dilek ve düşünceleri ile kutlayan Esra Orhan; “ Günümüzde artmakta olan sağlık sorunları ile beraber bizlere düşen görev sorumluluklarda artmaktadır. Bu sorumluluklarımızın farkında olarak görevimizi en iyi şekilde yapmaya devam etmeliyiz ” dedi.
Haftayla ilgili şiirlerin okunduğu programda, Hemşireliğin kısa tarihçesi katılımcılara aktarılırken, hemşireliğin günümüze gelene kadar gösterdiği gelişimi ve değişimi de anlatıldı.
10\B Sınıfından Meslek Andı
2012-2013 eğitim ve öğretim yılında uygulamaya çıkacak olan 10/B öğrencileri, sınıf öğretmeni Leyla Durukan eşliğinde meslek andı içtiler. Meslek Andı’nı yüksek sesle söyleyen öğrenciler ayakta alkışlandı.
Başkan Şahin’den Kutlama
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Biliyoruz ki bütün hemşirelerimiz; etkili, verimli ve duyarlı bir sağlık hizmeti sunulabilmesinde, omuzlarındaki büyük ve kutsal sorumluluğun bilinci ile görevlerini eksiksiz yapma gayreti içerisindedirler bundan dolayı kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum. Din, dil, cins, ırk, siyasi ve sosyal ayrım yapmadan, görevini en üst seviyede insan sağlığı için yapmaya çalışan  hemşirelerimizin bu anlamlı haftasını da kutluyor um.” dedi.

 

 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr