T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da 19 Mayıs Coşkusu

 
Elmadağ’da, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı renkli görüntüler eşliğinde kutlandı.
Hükümet konağı önünde yapılan tören ile İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Atatürk büstüne çelenk konulması ile başlanan kutlama programı, Hasanoğlan Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesi açık hava Amfi tiyatro alanında gerçekleştirilen gösteriler ile devam etti.
Hasanoğlan Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesi açık hava Amfi tiyatro alanında gerçekleştirilen kutlama programına; Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu, İlçe Milli Eğitim müdürü Şuayip Bütün, İlçe daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Bu büyük görev uğrunda çalışarak, görevimizi yerine getirmeliyiz.
Günün anlam ve önemini belirten konuşma, görevli öğrenci tarafından yapılırken; “ Biz gençlere, bu günü armağan eden Mustafa Kemal Atatürk, bizlere çok büyük bir görev vererek, biz gençleri ülkenin geleceği olarak ilan etmiştir. Bu büyük görev uğrunda çalışarak, görevimizi yerine getirmeliyiz” dedi.
Protokol Üyeleri Gençler ile Halay Çekti.
Şiirler, halk oyunları gösterileri, Ankara seymen gösterileri, türküler ve halaylar eşliğinde eğlenceli bir şekilde geçen kutlama programında, protokol üyeleri de gençler ile halay çekerek, eğlencelerine ortak oldular.
Öğrenciler tarafından hazırlanan “Kül Kedisi” Skeci ise katılımcılara eğlenceli anlar yaşatırken, programın son kısmında penaltı atma yarışında kız öğrenciler futboldaki hünerlerini gösterdiler.
Başkan Şahin; “Tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum”dedi.
19 Mayıs 1919’un tarihte çok önemli bir özelliğinin bulunduğunu hatırlatan Başkan Gazi Şahin, bu tarihte bir milletin kurtuluş haritasının çizilmeye başlandığını belirterek;

“Bu yıl 94.yıl dönümü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlamanın onurunu yaşamaktayız. Türk Geçliği’nin büyük işler başaracağına, devletin ve milletin emanetçileri olarak hep var olacaklarından şüphe duymamaktayım. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum.”dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr