T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Başkan Amcadan Yerel Yönetim Dersi

 
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, makamında ağırladığı Kurtuluş İlköğretim okulu 4. Sınıf öğrencileri ile Sosyal Bilgiler dersi kapsamındaki “Yerel Yönetimler” hakkında röportaj yaptı.
Öğrencilerden Soru Yağmuru
Belediye Başkanlığı seçimi ve Başkan olabilmek için gerekli şartlar, Eğitim için yapılan çalışmalar, Kültür ve Sosyal faaliyetler, alt yapı ve üst yapı çalışmaları ve projeler hakkında sorular soran öğrencilerin sorularını dikkatle dinleyerek cevaplayan Başkan Gazi Şahin, yerel yönetimler hakkında da geniş bilgiler verdi.
Başkan Şahin; “ Halk tarafından seçilerek göreve getirilen yöneticiler, yerel yöneticilerdir”
“Bir şehri, alt ve üst yapı çalışmaları ve projeler ile geleceğe hazırlayan yönetim şekli yerel yönetim şeklidir ve halk tarafından seçilir” diyerek, Yerel yöneticilerin görevlerini anlatan Başkan Şahin; “ Biz yöneticilerin en büyük ve en önemli görevi, halkın huzurunu sağlamak olduğu için yaptığımız projelerimizin halkımızın huzuruna ve ihtiyaçlarına karşılık verebilmesi gerekir.” dedi.
Eğitim için yaptığınız çalışmalar nelerdir? sorusunu: İlk olarak okullarımıza fiziki destekler verdik, birçok okulumuzun iç ve dış tadilatlarını yaptırdık, okullara boya desteğinde bulunduk. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin eğitim ve öğretim sezonu başlangıçlarında yanlarında olarak, kıyafet ve kırtasiye yardımlarında bulunduk. 2 Okula kantin ve 3 Ana sınıfı yaptık, bir tane ana sınıfını tadilat ederek eğitime kazandırdık” diye cevapladı. Son olarak da ilçede çalışmaları devam eden projeler hakkında bilgiler veren Başkan Şahin; “ Projelerimizin tamamlanması ile İlçemizin değişen ve gelişen yeni yüzünü hep birlikte görme imkânı bulacağız” dedi.
Kurtuluş İlkokul Müdürü Halil Dede Ayan, Başkan Gazi Şahin’e, eğitime vermiş olduğu yoğun destek ve özenden dolayı teşekkür etti.

 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr