T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Şenlik Coşkusu Başladı

 
Elmadağ 2. Eğitim, Bilim, Kültür Şenlikleri ile Bayram Aracı ve Tirit Festivali açılış programı düzenlenen coşkulu bir törenlebaşladı.
Elmadağ İlçe Kaymakamlığı, ilçe Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 4 gün sürecek olan şenliklerin açılış programına, Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler,Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın, Elmadağ İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Bütün, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Muhtarlar, mülki amirler, Okul Müdürleri,Öğretmenler,öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Projelere Protokol Üyelerinden Tam Not
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, protokol üyeleri ve vatandaşlar stantları gezerek, öğrenciler tarafından hazırlanan projeleri incelediler. Yıl boyu yaptıkları projelerini kurulan stantlarda görücüye çıkaran genç ve minik mucitlerin heyecanları görülmeye değerdi. Yapılan ilginç icatları inceleyen protokol üyeleri öğrencileri tebrik ederek, onları daha büyük projelerde görmek için teşvik ettiler.
Dolu Dolu Bir Şenlik Programı
İlçe Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri yıl boyu yaptıkları el emeği göz nuru eserleri, katılımcılara beğenisine sundular. Büyük ilgi gören, Elmadağ’a özgü kilim işlemeler ise hayranlıkla incelendi. Sergiyi ziyaret eden Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, tek tek incelediği el emeği göz nuru çalışmaları çok beğendiğini belirterek; “ Bu güzel çalışmalarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.
Başkan Gazi Şahin, Öğrencilere Teşekkür Etti, Esnafa Hayırlı işler Diledi.
Açılış konuşmasında, Kültür ve Sosyal faaliyetlerin birlik ve beraberlik ortamını sağlayan en büyük unsurlar olduğunu belirten Elmadağ Belediye başkanı Gazi Şahin; “ İlçe geneli tüm öğretmenleri, öğrencileri ve değerli hemşehirlilerimi birlik ve beraberlik içerisinde görmek bizlere ayrı bir güven ve huzur vermekte” dedi. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Eğitim, Bilim ve Kültür şenliklerine, öğrencilerimiz yine mükemmel projeler hazırlamışlar. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeklerinden dolayı da teşekkür ediyorum.”dedi. Başkan Şahin; “ Geleneksel hale getirdiğimiz Bayram Aracı ve Tirit festivalimizde de yine stantlarda yöremize ait tarım ürünleri sergilenmekte. Stantlardaki tüm esnaf kardeşlerime hayırlı işler diliyorum.” dedi.
Milletvekili İşler de Birlik ve Beraberliğe Vurgu Yaptı.
Açılışta konuşma yapan Ak Parti Ankara Milletvekili Prof.Dr.Emrullah İşler’de, birlik ve beraberliğe vurgu yaparak; “ İlçe Kaymakamlığı, İlçe Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilerek başlatılan bu güzel şenlikler vesilesi ile burayı dolduran siz değerli vatandaşlara teşekkür ediyor, bu birlik ve beraberlik ortamının sağlanmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum ” dedi. Elmadağ’ın hızla gelişen ve değişen bir ilçe konumunda olduğunu da belirten İşler; “ Belediye Başkanımız Sayın Gazi Şahin’in, tecrübesi ve katkıları ile gözle görülür bir gelişim kaydeden Elmadağ’ı hepimiz görmekteyiz” dedi. 
Öğrencilerin Gösterileri Havai Fişekler ile Süslendi.
Açılışta konuşmacıların ardından sahneyi, minik ve genç öğrenciler devraldı. Halk oyunları, folklor gösterileri, müzik şöleni, şiir dinletileri, yöresel kına gecesi sunumu,Türk halk müziği şöleni, perküsyon gösterisi,jimnastik gösterisi,Ankara Seğmen gösterisi ve gecenin sonunda Şenliklerin, eğlencelerin vazgeçilmez gösterisi olan havai fişekler 2. Eğitim, Bilim, Kültür Şenlikleri ve Bayram Aracı ve Tirit Festivaline ayrı bir eğlence kattı.Ayrıca etkinliğin 2.gününde okullar arasında düzenlenen kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerin verileceği bilgisi alındı.
Elmadağlılar Konserler ile Coşacak.
Dört gün dört gece sürecek olan şenlik programında iki büyük konserinde olacağı bilgisi alındı. Perşembe akşamı Belediye Amfi Tiyatro alanında Sincanlı Mustafa Taş konseri ve Cuma akşamı da Hasanoğlan Mahallesi Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesi Amfi Tiyatro alanında, saz ve bozlak ustası Kamil Abalıoğlu konseri olacağı belirtildi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr