T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
KİTAP OKUMA YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

 
“Değerler Eğitimi ve Okumayı Seviyoruz Projesi” kapsamında; Elmadağ Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla; İlçe genelindeki tüm okullarda kitap okuma yarışması düzenlendi .

Kategori ve eser adları şöyle sıralandı: Orta öğretim:  Küçük Ağa, 7. Ve 8.sınıf: Beyaz Gemi,5.ve 6. Sınıf: Kaşağı,3. Ve 4.sınıf: Mesneviden Hikayeler, 2.sınıf: Yardım Ediyorum-Değer Veriyorum.
Yarışma Sonuçları açıklandı, okumayı sevenler belirlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her kategoride ayrı ayrı yapılan yarışma sonucu 22 Mayısta başlayan yarışma sonuçlandı ve dereceye giren öğrenciler Belediye Başkanı Gazi Şahin tarafından ödüllendirildi. 1’ncilere tablet bilgisayar,2’ncilere bisiklet,3.lere ise küçük altın hediye edildi.

Minik kalplerin sevincine ortak olan veliler bu tür çalışmaların çocukların ufkunu geliştirip, Kitap okuma alışkanlığının kazanılmasına fayda sağlayacağına inandıklarını ifade ederek Gazi Şahin’in eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettiler.
Kitaplar insanın en iyi dostudur.
Başkan Gazi Şahin; “Kitap okuyan, ona önem veren bir ailede yetişen çocuk kitabı sever. Okuma zevkinden yoksun olan insanlar ne yazık ki karanlık bir dünyada yaşıyor gibidir. Bu insanların fikirleri ve konuşmaları basit bir düzeyde kalır. İstediklerini etkili ve güzel bir şekilde anlatamazlar. Yüksek fikirleri anlamakta güçlük çekerler. Aydın kişilerin arasına girdikleri zaman varlıklarını duyuramazlar. Bu nedenle küçük yaşlardan itibaren çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırılmalıdır. Kitaplar insanın en iyi dostudur.”dedi.
Çocuklara yapılan yatırım geleceğimizin inşaatına atılan bir tuğla gibidir.

Dünya genelindeki en büyük yatırımın insana yönelik yatırım olduğunu hatırlatan Başkan Gazi Şahin” Çocuklar için her türlü fedakârlığa katlanmalıyız. Çünkü çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Çocuklara yapılan her türlü olumlu girişim geleceğimizin inşaatına koyulan bir tuğla gibidir.” dedi.
 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr