T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
MİNİKLERİN YARIŞMA BİRİNCİLERİ BELLİ OLDU

 
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in okul ziyaretleri esnasında, Barut İlkokulundaki durağında, 4a ve 4b sınıfındaki öğrenciler ile Okuma sevgisi üzerinde sohbet etmişti. Öğrenciler arasında kitap okuma yarışması düzenlenmesine karar verilip,1’ncilere ise Başkan amcalarından bisiklet sözü almışlardı. Yıl sonu ile birlikte yarışmada bitti, sınıf birincileri belirlendi. Başkan amcadan bisiklet ve çeşitli hediyeler almaya hak kazananlar belli oldu.

Başkan Gazi Şahin Okula yapmış olduğu program dahilinde minikleri tebrik etti ve sözünde durarak bisikleti ve çeşitli hediyeleri minikleri tebrik ederek takdim etti.

Okumaya özendirmeliyiz.

Minik kalplerin sevincine ortak olan veliler bu tür çalışmaların çocukların ufkunu geliştirip, Kitap okuma alışkanlığının kazanılmasına fayda sağlayacağına inandıklarını ifade ederek Gazi Şahin’in eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettiler.
Kitap sevgisi çocuk yaşta başlar.
Başkan Gazi Şahin; “Kitap okuyan, ona önem veren bir ailede yetişen çocuk kitabı sever. Okuma zevkinden yoksun olan insanlar ne yazık ki karanlık bir dünyada yaşıyor gibidir. Bu insanların fikirleri ve konuşmaları basit bir düzeyde kalır. İstediklerini etkili ve güzel bir şekilde anlatamazlar. Yüksek fikirleri anlamakta güçlük çekerler. Aydın kişilerin arasına girdikleri zaman varlıklarını duyuramazlar. Bu nedenle küçük yaşlardan itibaren çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırılmalıdır. Kitaplar insanın en iyi dostudur.”dedi.Miniklerin hediyelerini teslim ederek kitap okumaya devam etmelerini istedi.

 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr