T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Yüksekokulun İlk Kep Heyecanı

 

İlk mezunlarını bu yıl veren Elmadağ Meslek Yüksekokulu’nun mezuniyet coşkusuna Ankara Üniversitesi Rektörü Cemal Taluğ ve Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’de Katıldı. Öğrencilerin mezuniyet sevinci tören alanını dolduran aileleri de mutlu etti.

İki yıl önce eğitim hayatının startını veren Ankara Üniversitesi Elmadağ Meslek Yüksek Okulu ilk mezunlarını verdi. Okul Bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine ilgi yoğundu.
Mezuniyet töreninde, tören alanında yer alan yeni mezun öğrencilerin ve ailelerin heyecanları gözlerden kaçmadı.

Ailelerin heyecanını fark eden Ankara Üniversitesi Rektörü Cemal Taluğ” "Değerli aileler gözünüz aydın, hep böyle güzel günleri görün pırıl pırıl insanların gençlerin heyecanını yaşayın" diye görüş bildirdi. Rektör Cemal Taluğ ayrıca, velilere de yeni mezun evlatlarına yönelik tavsiyelerde bulunarak, "Evlatlarınızın sizin desteğinize bundan sonra da ihtiyaçları var" ifadesinde bulundu.
Törende Öğrencilerin coşkusuna ortak olan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Eğitime verdiği öneme değinerek şöyle konuştu.” "Şehrimizin bir üniversite şehri olabilmesi için elimizden gelebilecek bütün gayretleri sarf edeceğiz. Bütün cehaletleri, özellikle ve öncelikle eğitim meşalesiyle aydınlatacağız" dedi.

Gazi Şahin Bir Öğrenciye Diz Üstü Bilgisayar Hediye Etti

Mezuniyet töreninde okul birincisi ve aynı zamanda bölüm birincisi olan Gülnaz Güvenç birincilik kütüğüne plaket çaktı. Rektör Taluğ, okul birincisi Güvenç'e bir adet kol saati hediye etti. Başkan Gazi Şahin’se daha önce masa tenisinde yenildiği Umut Bahar'a verdiği sözü tuttu ve diz üstü bilgisayar hediye etti.
Seğmen ekibinin gösterileri sonrasında meslek yüksekokulu mezunları hep birlikte havaya kep atarak mezuniyetlerini kutladılar.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr