T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Çocuk Parklarında Haşereye Geçit Yok

 

Elmadağ’da havaların ısınması ve okulların tatil olması ile birlikte çocukların en çok vakit geçirdiği oyun parklarını haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarına başladı.

Elmadağ Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünün talebi üzerine, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından gelen İlaçlama ekipleri; karasinek ve sivrisineklerin üreme alanlarını oluşturan; çöp konteynırları, ana çöp dökme alanları, pis su giderleri, kanalizasyon bağlantıları, yeşil alanlar, özellikle çocukların ve ailelerinin boş zamanlarını değerlendirdikleri piknik alanları ve çocuk parklarını haşerelerden korunmak için düzenli olarak ilaçlamaya başladı.
 
Gelişi güzel ilaçlamalardan kaçınmalıyız.


Elmadağ Belediyesi Sağlık ve Veterinerlik İşleri Müdürlüğü; bahçelerimizde tarlalarımızda ve hatta evlerimizde bulunan çiçeklerde ki haşerelere karşı bilinçsizce kullanılan ilaçların insan ve çevre sağlığı açısından olukça tehlikeli olduğunu belirterek bu tür ilaçlamaların ruhsat sahibi kişi ve kurumlarca yapılmasının gerekli olduğunu bildirdi. Özellikle bahçe ve bostanlarda kullanılan zirai ilaçların gıdalarda aşırı ilaç kalıntısı bıraktığı ve bunun çağımızın problemi olan kanser hastalığının en önemli sebeplerinden biri oluğu belirtti. Sağlık İşleri Müdürü; Belediyemiz tarafından kullanılan ilaçlar ehliyetli kişiler tarafından insan ve çevre sağlığına zarar vermeyecek şekilde kontrollü olarak kullanılmaktadır.”dedi.
 
Düzenli olarak ilaçlama faaliyetlerimiz devam ediyor.

Öncelikle yaşamsal alanların ilaçlanarak haşere ile mücadele yapıldığını belirten Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Çeşitli hastalıkları insanlara taşıyabilen haşereler, insan sağlığını tehdit edebilmektedir. Bu sebepten dolayı özellikle halka açık alanların periyodik olarak ilaçlanmasının öneminin bilincinde olup, Elmadağ Belediyesi olarak üzerimize düşen görevleri yapmaktayız” dedi.

Kuruma yapılan yazılı ve sözlü, istek ve şikâyetlerin büyük bir titizlikle dikkate alındığını vurgulayan Başkan Gazi Şahin; 8630650/118 numaralı telefonlarımızdan, dilekçe veya internet aracılığı ile Belediyemiz Sağlık İşleri Müdürlüğün den yardım alınabileceğini belirtti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr