T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Allah Gönüllere Engel Vermesin

 

Elmadağ Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerde, Başkan amcalarından yardım isteyen engelli çocukların talepleri geri çevrilmedi. Belediye Başkanı Gazi Şahin’in talimatları doğrultusunda, Engelli vatandaşların ailelerinin yapmış oldukları müracaatları değerlendiren Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yaptığı araştırma çalışmaları sonucu üç engellinin akülü araca ihtiyacı olduğunu belirledi.

Şükran, Özlem ve Buğraya Başkan Amcalarından Anlamlı Hediye

Başkan Şahin, tespit edilen engellileri evlerinde ziyaret ederek akülü araçları hediye ederken, sorun ve isteklerini de dikkatle dinledi. Doğuştan spastik özürlü olan 27 yaşındaki Şükran İlhan ve 10 yaşındaki zihinsel engelli Özlem Altınbaş’a akülü araç hediye eden Başkan Şahin, yaşının küçük olması nedeniyle akülü aracı kullanamayacak olan 4 yaşındaki minik Buğra Çalık’a da, ailesinin kontrolünde kullanabileceği tekerlekli sandalye hediye etti.

Aileler Teşekkür Etti

Aldıkları bu güzel hediye karşısında duygulu anlar yaşayan engelliler ve aileleri, zor zamanlarında yanlarında olarak, sorunlarına, dertlerine ortak olan, yardım eli uzatan Başkan Gazi Şahin’e teşekkür ettiler.

İlk Turlarını Başkan Şahin ile Attılar.

Araçlarını alan engelliler, ilk turlarını Başkan Gazi Şahin eşliğinde attılar. Aracın kullanımı hakkında bilgiler veren Başkan Şahin, daha sonra aileler ile sohbet ederek, sorun ve isteklerini dinledi. “Hepimiz günün birinde engelli olmaya adayız, diyen Başkan Gazi Şahin; “Kimimiz doğuştan, kimimiz ise sonradan yaşadığımız bir olay veya bir hastalık ile engelli olabiliyoruz. Hepimiz engelli adayıyız. Aslında engelli insan yoktur, engel insanın önündeki zorluklardır. Bizlerde bu zorlukları Devletimizin bize verdiği imkânlar doğrultusunda ortadan kaldırmak için elimizden gelen imkânları kullanıyor, yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza yardım ediyoruz. Yeter ki gönüllerimizde engel olmasın,onun dışında hiçbir şey bizlere engel olamaz” dedi.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr