T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ELMADAĞ KENTSEL DÖNÜŞÜM’E START VERDİ.

 

Belediye Başkanı Gazi Şahin;” İlçemiz Yenice, Yenidoğan ve Yenipınar mahallelerindeki yapılaşmalarda, çok eski olması sebebiyle olası afetlerde can ve mal kaybına yol açması durumu söz konusu olduğu için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerimiz neticesinde söz konusu alanlar için Bakanlar Kurulu Kararının Resmi Gazete yayınlanması sonucunda Kentsel Dönüşüm Projesinin uygulanması ve hayata geçirilmesi için Belediyemiz yetkilendirmiştir.”dedi.


Yerinde dönüşüm yapılacak.


Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ; Kentsel Dönüşüm olarak ilan edilen 52 Hektar yüzölçümündeki alanın zemin etüdü çerçevesinde incelemeler yapılarak,uygun görülen boş ve kamu mülkiyetindeki alanlardan başlanacağı, vatandaşları mağdur etmeden  yerinde dönüşüm sağlanacağı, yapılacak çalışmalar kapsamında vatandaşların yaşama hakkını koruyarak, mülkiyet hakkına saygılı bir şekilde sağlıklı, güvenli ve modern bir yaşama çevresi oluşturmayı amaçladıklarını belirttiler.
Kentimizi en üst seviyelere çıkartmalıyız.


Dünyada artık kentlerin yarıştığını ifade eden Başkan Gazi ŞAHİN, bu yarışta geride kalmamak için Kentimizi en üst seviyelere çıkartmalıyız’’dedi. Başkan Şahin; Hükümetin bu konuda yerel yönetimlere çok büyük desteğinin olduğunu ve Kentsel Dönüşümün, Kentsel bozulmanın yaşandığı alanların ekonomik, fiziksel, sosyal ve çevresel koşulların kapsamlı ve bütünleşik yaklaşımlarla iyileştirilmesine yönelik olarak uygulanan strateji ve eylemlerin bütünlüğü oluşturduğunu ifade etti.     
Hak sahiplerinin hakları korunacak mağdur edilmeyecek.
Başkan Şahin; “Vatandaşlarımız huzurlu olsun, telaşlanıp farklı düşüncelere kapılmasın, kentsel dönüşüm ilk etapta boş alanlarda uygulanacak olup,evi yıkılacak olan vatandaşlar mağdur edilmeyecektir. Yapılan hizmetler halkımızın refahı,İlçemizin ve Ülkemizin kalkınması içindir.”dedi.


Halkımızı hak ettiği konuma getireceğiz.


Kentsel Dönüşümün kentin yapısına, insanların geleceğine, yaşamına ve şehrin tüm değerlerine etki ettiğini belirten Başkan Gazi ŞAHİN; Bu çalışmaların çok yönlü ve disiplinli bir çalışmayla sonuçlanacağını ifade ederek, Belediyede ayrı bir proje çalışma grubu ve ofisinin oluşturulacağını bildirdi ve bu projenin Ankara’nın doğu giriş kapısı olan Elmadağ’ın kalkınması ve geleceği için gerekli ve çok önemli olduğunu belirtti.” Elmadağ halkımızı hak ettiği duruma getirmek için çalışacağız.” dedi.

 


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr