T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Duygulandıran Tiyatro

 

Elmadağ Belediyesi “Ramazan Akşamları Etkinlikleri” kapsamında, Belediye amfi tiyatro alanında Bilal Habeşi tiyatro oyunu sergilendi.

Tiyatro Balans oyuncuları arasında yer alan ve ekranların sevilen sinema ve tiyatro oyuncularından olan Ferdi Atuner’in de başrolde oynadığı Bilal-i Habeş-i tiyatro oyunu izleyenlere duygulu anlar yaşattı. İslamiyet’in doğuşundan, Peygamber efendimizin (S.A.V) ölümüne kadar yaşanan olaylar Bilal Habeşi üzerinden tiyatro oyunu ile katılımcılara anlatıldı. Yaklaşık bir buçuk saat süren tiyatroya, İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu, İlçe Daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tiyatro oyunu  Vatandaştan Tam Not ve büyük alkış aldı.

Gözyaşlarını tutamayan vatandaşlar tiyatrocuları ayakta alkışladı. Amfi tiyatro alanını dolduran katılımcılar Başkan Gazi Şahin’e de böylesine anlamlı bir günde bu tiyatro imkânını kendilerine sunduğu için teşekkür ettiler.

Başkan Gazi Şahin; “ Hepimiz Duygulandık.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Hepimizi duygulandıran bu tiyatro gösterimimize katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum”.dedi. Başkan Şahin; “ 11 ayın sultanı Mübarek Ramazan-ı Şerif in sizlere, Ülkemize ve tüm İslam dünyasına hayırlar getirmesini dilerim” dedi.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr