T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’dan Bilişim Atağı

 

Elmadağ Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü’nden vatandaşları sevindirecek bir hizmet haberi geldi. Vergi ödemeleri ve bilgi sorgulama işlemleri bundan sonra adres yeri gözetmeksizin yapılabilecek.

Vatandaş’a hizmet noktasında kolaylık sağlamaya niyetli olan Elmadağ Belediyesi’nden vatandaşları rahatlatacak bir uygulamanın başlatıldığı bildirildi.

Vatandaşlar vergi ödeme ve bilgi sorgulama işlemlerini üç ayrı noktadan adres yeri gözetmeksizin yapabilecek. Bu noktalardan biri Elmadağ Belediyesi Binası diğerleri ise Hasanoğlan ve Yeşildere mahallelerinde bulunan Elmadağ Belediyesi Ek Hizmet Binaları olacak.

Bilgi işlem Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre daha önce belediye olup sonra Elmadağ sınırları içerisine katılan Hasanoğlan ve Yeşildere Mahallelerinde yaşayan vatandaşların, önceden sadece yaşadıkları bölgede vergi ödeme ve bilgi sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirken şimdi ise istediği noktadan bu hizmetten rahatça faydalanabilecekleri söylendi.

Vatandaşların rahat hizmet alabilmesine yönelik olan bu çalışmanın tamamlandığı ve bu çalışmayla ilgili hizmet verilmeye başlandığı bildirildi.

E-Belediye Hizmeti Çok Yakında Başlayacak

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Gazi Şahin, daha öncesinde vatandaşların sadece ikamet ettiği bölgede vergilerini ödeyebiliyorken şimdi ise istediği belediye hizmet noktasından bu hizmeti alabileceğini ifade etti. Başkan Şahin ayrıca,  E–Belediye hizmetinin alt yapı çalışmalarının sürdüğünü, çok kısa bir zamanda vatandaşların belediye binasına gelmelerine ihtiyaç duymadan, güvenli bir şekilde vergi borcu sorgulama ve ödeme işlemlerini yapabileceklerinin müjdesini verdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr