T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Ak Parti Elmadağ İlçe Teşkilatı iftarda buluştu

 

Ak Parti Elmadağ İlçe Başkanlığı tarafından iftar yemeği düzenlendi. İftar yemeğine Ak Parti Genel Sekreteri ve  Ankara Milletvekili Haluk İpek, Ak Parti Ankara Milletvekili Nurdan Şanlı, Ak Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Abdülrezzak Soner, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Ak Parti Elmadağ İlçe Teşkilat Başkanı Eyyüp Tekiner, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri Ak Parti İlçe Kadın kolları ve Gençlik kolları tam kadro katıldı.

Ak Parti Genel Sekreteri Ankara Milletvekili Haluk İpek; “ Birlik beraberlik ve huzur içerisinde geçmesini temenni ettiğimiz bu mübarek ayın hepinize hayırlar getirmesini cenabı Hak’tan niyaz eder, yaklaşan Ramazan bayramınızı da şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

Ak Parti İlçe Teşkilat üyelerine İlçe genelinde devam eden projeler hakkında bilgiler veren Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Ramazan Ayı, kulun sadece yemeden içmeden kendisini uzak tuttuğu değil, her dönemde olduğu gibi her türlü tutum ve davranışını da kontrol altında bulundurduğu günler ve ibadetle geçirdiği gecelerdir.  Ramazan ayının tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni eder, Ramazan bayramınızı da şimdiden tebrik ederim” dedi.

Elmadağ’da Duygulandıran Tiyatro

Elmadağ Belediyesi “Ramazan Akşamları Etkinlikleri” kapsamında, Belediye amfi tiyatro alanında Bilal Habeşi tiyatro oyunu sergilendi.

Tiyatro Balans oyuncuları arasında yer alan ve ekranların sevilen sinema ve tiyatro oyuncularından olan Ferdi Atuner’in de başrolde oynadığı Bilal-i Habeş-i tiyatro oyunu izleyenlere duygulu anlar yaşattı. İslamiyet’in doğuşundan, Peygamber efendimizin (S.A.V) ölümüne kadar yaşanan olaylar Bilal Habeşi üzerinden tiyatro oyunu ile katılımcılara anlatıldı. Yaklaşık bir buçuk saat süren tiyatroya, İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu, İlçe Daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tiyatro oyunu  Vatandaştan Tam Not ve büyük alkış aldı.

Gözyaşlarını tutamayan vatandaşlar tiyatrocuları ayakta alkışladı. Amfi tiyatro alanını dolduran katılımcılar Başkan Gazi Şahin’e de böylesine anlamlı bir günde bu tiyatro imkânını kendilerine sunduğu için teşekkür ettiler.

Başkan Gazi Şahin; “ Hepimiz Duygulandık.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Hepimizi duygulandıran bu tiyatro gösterimimize katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum”.dedi. Başkan Şahin; “ 11 ayın sultanı Mübarek Ramazan-ı Şerif in sizlere, Ülkemize ve tüm İslam dünyasına hayırlar getirmesini dilerim” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr