T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Yol Çalışmaları Sanayicilerin Yüzünü Güldürdü

 

Elmadağ-Hasanoğlan Organize Sanayi Bölgesinde İmarlı Yol çalışmaları Sanayicinin yüzünü güldürdü.

Elmadağ Belediyesi İmar Müdürlüğünce tespit edilen imarlı yollar, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri ile Elmadağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa yaptıkları çalışmalar neticesinde hizmete sunulması için yol açma çalışmalarına başlandı.

5 km uzunluğunda ve 50 metre genişliğindeki yol,3 ekskavatör, 1 dozer ve 15 kamyon ile yoğun çalışma programı kapsamında kullanıma açılması ile birlikte Sanayici esnafın büyük bir sorunu ortadan kalkmış olacağı bildirildi.

Sanayicilerden Başkan Şahin’e Teşekkür

Yol açımı çalışmalarının yapıldığı bölgede tören düzenlendi. Törene Belediye Başkanı Gazi Şahin, HASİAD Başkanı Çetin Tekin, HASİAD üyeleri ve çok sayıda Fabrika Müdürü katıldı. HASİAD (Hasanoğlan Sanayici ve İş Adamları Derneği)’den Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’e çalışmalardan ve desteklerden dolayı Dernek adına teşekkür plaketi verildi.

Fabrikalar arası bağlantı yolları açılıyor, esnaf rahatlıyor.

Başkan Gazi Şahin; “Yaklaşık 70 fabrikanın bulunduğu bölgede, fabrikalar arası bağlantı yollarının olmaması ile birlikte Samsun yolu güzergâhı kullanıyor ve tehlikeli olabiliyordu. Yeni yolların açılmasının ardından fabrikalar arası bağlantı yolları kullanılarak hem tehlikeden uzak durulacak hem de fabrikalar arası mesafe kısalmış olacak.”dedi. 484 parselden ve 70 fabrikadan oluşan sanayi bölgemizin gelişimi için elimizden gelen bütün desteği her zaman vermeye hazırız diyen Başkan Gazi Şahin; “ Bir şehrin bir yerleşim yerinin değişimi ve gelişimi, sanayi bölgesinin büyüklüğüne ve gelişmişliğine bağlı olarak ilerlemektedir. Bu sebepten dolayı gelişmekte ve değişmekte olan ilçemize büyük bir iş istihdamı  sağlayan sanayi bölgemize olan desteğimiz devam edecektir” dedi. 

 

 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr