T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Ankara-Samsun Karayolu Orta Refuj Tamamlandı

 

Elmadağ Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler meyvelerini verdi.

Karayolları Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığınca Ankara-Samsun yolu orta refuj peysajı, yeşillendirme çalışmaları, modern ve daha güvenli olan beton bariyerin yapılmasına başlanmış ve şu ana kadar 5.871 metre 1957adet bariyer/new jersey yapılmıştır.

Belediye Başkanı Gazi Şahin; Yeni bir uygulamayla birbirine bağlanarak yapılan beton bariyerlerin çelikten daha esnek olduğu için kaza veya çarpma anında aracın diğer tarafa geçmesine engel olduğunu, çarpma sonrası çelik bariyerin bölünerek ölümcül kazalara neden olabildiğini fakat beton bariyer kesit ve yüzeyinin özel geometrisi ve biçimlendirilmiş olması nedeniyle kazalarda hasarın en aza indiğini belirtti. Başkan Şahin;”Çelik bariyerler kaza sonrası deforme olduğu için hurdaya çıkarılırken, beton bariyerler yeniden kullanılabiliyor. Beton bariyerlerin aynı zamanda 40-50 yıla ulaşan kullanım ömrü, ekonomik açıdan da avantaj sağlıyor" dedi.

Sürücüleri kazalardan koruyacak, şehir estetiğine destek olacak.

Ayrıca orta refujda yapılacak olan, bitkilendirmenin yolun monotonluğunu hafifletecek ve karşı yönden gelen far ışıklarını ve trafik görünümünden sürücünün olumsuz etkilenmesini önleyecek şekilde planlanmakta olduğunu belirtti.

Halkımız hizmetin en iyisine layıktır.

Başkan Şahin; “Tüm çabamız halkımızın huzuru, güvenliği, refahı ve ilçemizin kalkınması içindir. Halkımız hizmetin en iyisine layıktır.”dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr