T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da, “İlköğretim Haftası” büyük bir coşkuyla kutlandı.

 

Elmadağ’da, “İlköğretim Haftası” büyük bir coşkuyla kutlandı.

2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı, İlköğretim Haftası, Elmadağ Namık Kemal Ortaokulu tarafından yapılan kutlama programı ile kutlandı. Programa; İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Ahmet Keleşoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç, İlçe Daire amirleri, Siyasi Parti temsilcileri, muhtarlar, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlamanın heyecanı ve coşkusu içerisindeyiz.

Programın açılış konuşması Namık Kemal Ortaokulu Müdürü Güner Şahin tarafından yapıldı. Konuşmasında; “Yeni bir Eğitim Öğretim yılına başlamanın heyecanı ve coşkusu içerisinde olduklarını belirten Müdür Şahin; “ Günümüzde ekonomik ve sosyal kalkınmanın en önemli bileşeni olan eğitim, tüm dünyada hızlı ve sürekli bir değişim ve gelişim içerisindedir. Ülkemizde de hızla gelişmekte olan eğitim anlayışı ile yeni nesillere en iyi şartlar altında eğitim vererek, onları geleceğe hazırlamak bizlerin birinci ve en önemli görevidir. Bizleri bu görevde yalnız bırakmayan yöneticilerimize ve velilere teşekkür ediyor,  yeni Eğitim  Öğretim yılının herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Başkan Şahin; “Sizler hedeflerinize ulaşmak için çalışın bizlerde sizlere her zaman destek verelim”

2012-2013 eğitim ve öğretim yılı okul birincisi, ödülünü Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in elinden aldı. Öğrenciyi tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Başkan Gazi Şahin; “ Programlı çalışmalar sonucu en iyi dereceleri alacağınızdan hiç birimizin en ufak bir şüphesi yok. Yeter ki sizler hedeflerinize ulaşmak için çalışın bizlerde sizlere her zaman destek verelim” dedi. Eğitime olan desteklerinin her daim imkanlar dahilinde devam ettiğini ve edeceğini de belirten Başkan Şahin; “ Yeni Eğitim Öğretim yılı öncesi okullarımıza temizlik, bakım onarım ve çevre düzenlemeleri konularında Belediye ekiplerimizce destek verdik, bu desteklerimiz geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin iyi şartlar altında eğitim almaları içindir.” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından “ İlköğretim Haftası” konu şiirler okundu. Halk oyunu ekibinin gösterisi ise büyük ilgi topladı.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr