T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Türkiye Sevdası

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, yabancı uyruklu öğrencilerin eğlencesine ortak olup, öğrencilerle birlikte eğlendi. Eğlence ve piknik organizasyonunda yabancı uyruklu öğrencilerin Başkan Gazi Şahin’e ilgileri yoğundu.

Kültürler Arası Araştırma ve Dostluk Vakfı’na(KARVAK) bağlı çeşitli milletlerden 60’a yakın öğrenci grubu Elmadağ’da Türkiye sevdasını perçinlediler.

Elmadağ Belediyesi ve Elmadağ Kaymakamlığının müşterek misafirperverliğinden çok mutlu olan yabancı öğrenciler gönüllerince eğlendiler. Elmadağ’da Hasanoğlan Mahellesi Eski Yayla Bölgesi orman evinde piknik yapan öğrenciler; Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ve Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Demir ile  sosyal, kültürel ve eğlence gibi konularla ilgili sohbet ettiler. Sıcakkanlı davranışlarıyla herkesin sevgisini kazanmayı başaran yabancı uyruklu öğrencilerin Türk Diline, atasözlerine, özdeyişlerine ve fıkralarına hakim olmaları ortamda bulunan herkesin dikkatini çekti.

Piknik ve eğlence programında Karadeniz fıkraları anlatarak ortamda bulunan herkesi kahkahaya boğan yabancı uyruklu öğrencilerin hep beraber oynadıkları mendil kapmaca, halat çekme, su taşıma, sandalye kapmaca gibi oyunları ve yöresel oyunları eğlencenin dozunu arttırdı.

Gençlerin bol sohbetli bol eğlenceli haline daha sonra Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’de ortak oldu. Yabancı uyruklu öğrencilerin su taşıma oyununda hakem olan Başkan Gazi Şahin, yabancı uyruklu öğrenciler için “Ülkemizin yurt dışındaki savunucuları” dedi

 
Gazi Şahin “Kültürleri Uzlaştıran Sevgidir”

8 ayrı ülkeden gelen yabancı öğrencilere uyum sağlayan Başkan Gazi Şahin öğrencilerin eğlencesine ortak olarak stres attı. Başkan Şahin” Farklı kültürlerin bir arada uyum içerisinde eğlenmeleri buradan herkese örnek teşkil edebilir. Sevgi ve saygının olduğu yerde eğlence  her zaman olur.” Dedi.

KARVAK Vakfı Başkanı Yaşar Türkkorur desteklerinden dolayı Başkan Gazi Şahin’e ve İlçe kaymakamı Ejder Sarıçiçek’e Teşekkürlerini sundu.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr