T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Belediyesinden Okullara Temizlik Takviyesi

 

Elmadağ Belediyesinden Okullara Temizlik Takviyesi

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in talimatları sonucu İlçe genelin deki tüm okulların bahçeleri belediye temizlik ekipleri tarafından temizleniyor.

Elmadağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri İlçede bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin bahçelerini temizleyerek, öğrencilerin temiz ve ferah bir okul bahçesinde teneffüs etmelerini sağlıyor.

“Eğitime Destek Vermeyi Kendimize İlke Edindik”

Konu ne olursa olsun Eğitime, imkânlar dâhilinde her zaman destek vermeyi kendimize ilke edindik diyen Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Okulumuz, günlerimizin çoğunun içinde geçtiği ikinci yuva gibidir, bulunduğumuz ortam psikolojimizi de etkiler. Temiz ve düzenli bir çevrede öğrencilerimizin teneffüslerini geçirmeleri için yarıyıl tatilinin son günlerinde, İlçemiz genelindeki tüm okulların bahçelerini temizlettik. Okullarımızı temiz tutmak bizim için kaçınılmaz bir görevdir.” Dedi. Temiz bir çevre anlayışı ile yaklaşık 2 yıl önce başlatmış olduğumuz “Ambalaj Atıklarını Kaynağından Ayrı Toplama” projesinin tüm okullarda uygulandığını, kâğıt, karton, cam ve plastik gibi ambalaj malzemelerinin atıklardan ayrı olarak toplanmasının Ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını aktardı.

 

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr