T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ Ücretsiz Sağlık Taramasından Geçti

 

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi 30 yıl etkinlikleri kapsamında Elmadağ sağlık taramasından geçti. Sağlık taramasına ev sahipliği yapan Başkan Gazi Şahin “Herkes İçin Sağlık” dedi.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinin 30. kuruluş yıl dönümü sağlık taramasıyla kutlandı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 5 öğretim üyesi, konusunda uzman 20 uzman hekim, hemşireler ve tıp teknikerlerinden oluşan 60 kişilik sağlık ekibi Elmadağ’ın şekerini, şişmanlığını, sarılığını kontrol edip tansiyonunu ölçtü.

Uzman hekimler tarafından titizlikle yapılan sağlık taramasına Elmadağ halkının ilgisi bir hayli yoğun oldu. Sağlık taramasına gelen vatandaşlar Başkan Gazi Şahin’e sevgilerini gösterip bu uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
 
Vatandaşlar, Başkan Gazi Şahin’in başlatmış olduğu “Herkes İçin Sağlık” kampanyasının kendilerini çok mutlu ettiğini de söyleyerek insana ve insan sağlığına gösterdiği önemden dolayı Başkan Gazi Şahin’i tebrik ettiler.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Kaymakamı Ejder Sarıçiçek ve daire amirleri halkla birlikte sağlık taramasına katılıp sağlık taramasından geçtiler.


Sağlık taramasında konuşan Başkan Gazi Şahin sağlıklı yaşamın anahtarını sağlık taramasına gelen vatandaşlara anlattı. Başkan Gazi Şahin, “Sağlıklı yaşamın ön koşulu bilinçlenmedir.  Sağlıklı yaşamak istiyorsak kendimize dikkat etmeliyiz. Vücudumuzu dinleyip hasta olmadan bu tür taramalar yaptırmalıyız. Bu tür sağlık taramaları bizi hastalıktan korur” dedi.
 
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Peyami Cinaz ise Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 30 yılını kutlayarak üniversitelerin önemine vurguda bulundu. Üniversitelerin her alanda olmazsa olmaz bir eğitim yuvası olduğunu anlatan Prof. Dr. Cinaz üniversiteleri gelişimin öncüleri olarak değerlendirdi.


Prof. Dr. Peyami Cinaz Sağlık taramasına katılan vatandaşlara sağlıklı bir yaşam dileyerek; emeği geçen Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’e İlçe Kaymakamı Ejder Sarıçiçek’e ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi çalışanlarına teşekkür etti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr