T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Ayşe’ye, Başkan Şahin’den Yardım Eli

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, “ Allah, Gönüllere Engel Vermesin” sloganı ile ilçedeki engellilere yardım etmeye devam ediyor.

Ayşe’nin isteği yerine getirildi.

Doğuştan zihinsel ve bedensel engelli olan 18 yaşında ki genç kız’a, Başkan Şahin yardım eli uzattı. Ayşe’yi ve ailesini ziyaret ederek, akülü araç hediye eden Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Yaşlı veya engelli vatandaşlarımızın uygun mekânlara ve hayatı kolaylaştıran teknolojilere ihtiyaçları var. Kimileri maddi imkânsızlıklar nedeniyle bu ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. Bizler de bu konuda engelli vatandaşlarımıza ve onların ailelerine yardım etmek amacı ile 2009 yılından itibaren İlçemizde bu tür yardımlaşma faaliyetlerini imkânlar dâhilinde gerçekleştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Engelli vatandaşlarımıza karşı empati kuralım.

Engellilere karşı empati kurmanın çok daha faydalı olacağını belirten Başkan Şahin; “İnsanların, “Ben engelli olsaydım, bana nasıl davranılmasını isterdim” sorusunu yanıtlayarak, engelli kardeşlerimize nasıl davranılması gerektiği ve onların önlerine konulan engellerin nasıl ortadan kaldırılabileceği konusunda daha duyarlı olunacağına inanıyorum.”dedi.

Baba Aşır’dan Başkan Şahin’e Teşekkür.

Engelli Ayşe’nin Babası İsmail Aşır’da bu tür desteklerinden dolayı Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’e teşekkür etti. Duygulu anlar yaşayan İsmail Aşır; “ Bu zor günümüzde bizlerin yanında olarak, bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Başkanımız Gazi Şahin’e teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr